Lessons From A Small Business With Big Plans: Tentsile 2017

Crèdit de capçalera de la foto: Michael LaMartin

crèdit fotogràfic: Michael LaMartin

Tentsile voldria agrair a tots i cadascun de vosaltres per haver donat suport al nostre negoci i ajudar-nos a aconseguir coses tan grans el 2017. va plantar més de 150,000 arbres aquest any i va estalviar més de 50 hectàrees de boscos de creixement primari més de 3 llocs del món posant gent a les carpes arbres a la primera línia de les excavadores! Podeu veure que realment venem tendes d’arbre per estalviar (i replantar) arbres!

També el darrer any, hem ampliat la nostra producció per poder fer front a la demanda, garantint que els terminis de lliurament de 8 setmanes que vam veure a l’estiu del 2016 no es repetissin. Gràcies per mantenir-se amb nosaltres i seguir la progressió de les nostres revolucionàries carpes i hamacs. Hem doblat el nostre personal al Regne Unit i els EUA han obert una nova botiga a Bend, Oregon i hem acollit 2 esdeveniments de Tentsile Camp Out durant l’estiu en llocs impressionants d’Itàlia i Califòrnia. Els esdeveniments de l'any vinent prometen ser encara més grans i espectaculars, mireu aquest espai per obtenir més detalls sobre aquests primers anys del 2018 ...

Camp de tentsile

Rècord Mundial 7 Tentsile Stack a USA Camp Out!

crèdit fotogràfic: Ryan Clowers

Tot i això no ha anat tot segons el pla, i sé quant a vosaltres us agrada saber sobre la realitat de la gestió d'una petita empresa. Permeteu-vos que us detalli les coses que també han funcionat malament, per obtenir una mica de perspectiva.

Vam trobar als grans minoristes nord-americans especialment difícils de treballar el 2017. Dos dels nostres comptes més grans van fer grans comandes per a la primavera del 2017 i, per tant, vam incrementar la producció per satisfer la seva demanda. Al darrer moment, van cancel·lar parts de les seves comandes deixant-nos cobrir els costos de producció per cobrir els seus errors! A Europa, hem descobert que els “compradors” són molt més conservadors i realistes. Això els facilita treballar i reforça la nostra associació augmentant la confiança.

Vam intentar fallar en associar-nos amb Marvel per crear un Spiderman Mesh Hammock per llançar al costat del nou llançament de pel·lícula. Aleshores, de la mateixa manera que estàvem a punt de ser acceptats en 3 dels parcs nacionals més grans dels Estats Units com a recomanació La solució de càmping No TraceLes noves directrius del govern van provocar als parcs nacionals una confusió que es va produir davant els canvis de la política. Malauradament, van haver de tancar totes les idees noves fins que les coses es resolguessin i quedessin més clares. Mantingueu el bon treball del servei nacional de boscos, estem a punt per a vosaltres. Encara estem intentant imprimir-nos en nous mercats com Corea del Sud, Sud-àfrica, Japó, Àfrica i Austràlia, i encara no renunciarem ...

 “Com és el cas de totes les empreses noves, heu de prendre les coses difícils. El progrés en una àrea es combina amb els carrerons sense sortida en una altra. Heu de poder agafar-los i donar-los la volta al vostre avantatge, o aprendre a deixar-los caure ràpidament perquè no enfonsin el vostre vaixell. " - Alex, fundador de Tentsile 

Tentsile intenta caminar sempre en una línia moral i ètica, prenent decisions que tinguin com a objectiu educar el nostre públic sobre la importància dels arbres i els boscos per a la nostra salut personal i la del planeta en conjunt. Les empreses sostenibles caminen per un camí ajustat, però com a nou membre 1% per al planeta, estem en bona companyia. Treballar al costat d’algunes de les grans marques a l’aire lliure ens ajuda a trobar maneres de minimitzar l’impacte de la nostra indústria i protegir el futur del medi natural per tal que les generacions properes en puguin gaudir i treure’n profit. Junts som més forts, i si tots estem penjats als arbres, no els poden tallar.

El 2018, us convidem a tots a formar part de la imatge més gran, a presentar les vostres idees sobre com podem tenir un millor impacte i com podrem arribar junts i assolir objectius més alts. Comparteix les teves notícies amb nosaltres, les teves fotografies amb nosaltres i les teves històries. És possible que vulguem venir a la vostra àrea local i implicar-nos en accions ambientals que afectin la vostra comunitat. El fet que som una empresa no vol dir que no escoltem. Podríem ser petits, però les nostres veus són poderoses. 

19 de desembre de 2017 - Alex Shirley-Smith

Comentaris

Rosie @ Tentsile

Rosie @ Tentsile va dir:

Hola John,
És fantàstic escoltar que et diverteixes amb el teu Connect i aconsegueixes més amics als arbres.

A més, estàs de sort! La meitat del nostre equip de Tentsile es troba a Ogden, Utah. Poseu-vos en contacte a la seva pàgina de Facebook:
https://www.facebook.com/TentsileStoreUtah/
o inscriviu-vos al nostre butlletí de notícies per obtenir actualitzacions de Camp Outs 2018
:)

Joan H

John H va dir:

He comprat una connexió fins ara i estic a punt per comprar-ne un altre per a un regal de casaments d’amics. Volia veure si hi havia alguna possibilitat de fer un campament aquest 2018 al gran estat d’Utah, m’encantaria estar-ne al marge.

Neville Parminter

Neville Parminter va dir:

Hola,
Recentment he comprat una carpa Stingray i estic més que contenta.

Tinc ganes d’utilitzar-lo en una varietat de diferents escenaris exteriors trobats a Nova Zelanda.

La vostra idea de pintar arbres amb totes les vendes per protegir el medi ambient és excel·lent. Aquesta és una idea que m'agradaria que ho farien altres proveïdors a l'aire lliure.

La seva

Rosie @ Tentsile

Rosie @ Tentsile va dir:

Hola Christopher,
Gràcies per posar-vos en contacte. Estic content de gaudir del vostre Tentsile Connect.
Totes les nostres tendes d’arbres estan realitzades a mà, per tant, gràcies per tenir-nos amb problemes de qualitat. (Llegiu més sobre aquest tema aquí: https://www.tentsile.com/blogs/news/18353220-the-issue-of-quality)

Amb la nostra garantia d’un any, ens atenem als nostres productes. Però si la costura empitjora, no dubteu a posar-vos en contacte amb el nostre equip de reparacions dedicat: support@tentsile.com

Feliç càmping :)

Christopher Schultz

Christopher schultz va dir:

Vaig comprar la connexió fa uns mesos i m'encanta absolutament. He passat moltes nits i dorm molt millor que en un matalàs escuma de memòria.
El meu motiu per contactar és pel que fa a costures a les cremalleres. En diverses seccions, amb un total aproximat de 16 polzades aproximadament, les puntades no estan molt estretes. Les cremalleres funcionen bé, sense problemes. Em vaig preguntar si aguantaran. Només el temps dirà. Jo
Si visqués un lloc més càlid, aquesta seria la meva residència a temps complet. :-) m'encanta! La millor compra de càmping que he fet mai. Si mai necessiteu algú per provar un prototip, estigueu pendents durant aquesta línia durant dies. Chris schultz. 815 405-5227.
Per cert: tinc molt poca intenció d’enviar el meu servei de connexió, sóc més que un tipus de "prova fins que falla". Fins ara, tot bé.

Deixa un comentari

Tingueu en compte: els comentaris han d’ésser aprovats abans de publicar-los.